Перші паростки зародження нашого руху з’явилися ще на Майдані. У грудні 2013 р.  група футбольних фанатів «Дніпра», повертаючись із виїзного матчу в Італії, вирішила залишитись у столиці. Сильні руки тоді були дуже потрібні, тому хлопці одразу вирушили до самооборони Майдану.  Вступили до 24-ї сотні,  почали будувати власну оборонну фортецю. Організація Майдану чіткою структурою та підпорядкуванням  нагадувала Січ. Саме ця особливість дозволила оборонцям  вдало захищати всі стратегічні будівлі центру Києва. Такий досвід стане безцінним для молодих патріотів уже згодом, коли в країну прийде війна.

У квітні 2014-ого РФ анексувала Крим, а схід України поглинув хаос . Тоді наша держава  зіштовхнула з новим цинічним  явищем – сепаратизмом. Тисячі скажених прихильників «русского мира» намагалися розколоти Україну. Перед колишніми захисниками Майдану постали нові виклики, а дерев’яні щити вони замінили на справжню зброю. Одним з перших, приймати добровольців до своїх лав почали у ВО «Тризуб», члени якої згодом становитимуть основу батальйону «Азов». У складі батальйону майбутні «Характерники»  пройшли Маріуполь та Іловайськ. Вповні відчули, що таке війна, яка забирає молодих, сильних, розумних. Під час запеклих боїв втратили багатьох побратимів, а психологічні травми ще довго нагадуватимуть пережите.

На початку 2015 р., колишні бійці «Азова» створили благодійний фонд «Українське Серце патріота»,  аби допомагати фронту. Очолив організацію Артем Горбенко,  на то й час боєць  93-ї  ОМБр. За тісної співпраці з волонтерами хлопці допомагали іншим, натомість здобули  дяку й повагу від побратимів. Утім війна внесла свої корективи. Під час обстрілу шахти Бутівка загинув голова фонду, відважний солдат Горбенко. Втрата стала відчутною. Проте боротьба,  як і життя, має продовжуватися. Нові виклики, які постали перед організацією, змусили фонд трансформуватись у громадський Рух з досить промовистою назвою «Характерники».

Розповіді про козаків-характерників, які володіли  неабиякою магічною силою та мали сакральні знання, відомі ще з 16 століття. У 21-ому – їхні нащадки готові  продовжувати традиції пращурів. Ініціаторами створення  організації стали молоді патріоти, що поклали на вівтар свободи найдорожче  – власне життя.

Досвід війни, навчив «Характерників» по-іншому  сприймати життя.  Фундаментальне  питання «якщо не ми, то, хто?» стало нашим девізом. Мрії героїв, що навіки  залишилися на полі бою, про сильну, квітучу,цілісну  Україну мають реалізувати їхні побратими.

З 2016 р. «Характерники» приєдналися до Всеукраїнського об’єднання «Рух Вільна доля».  До його складу  входять волонтери , Спілка ветеранів АТО м. Дніпра та «Антикорупційна громадська Рада». Наразі «Характерники» активно здійснюють патріотичне виховання молоді.   І хоч дехто з них  донедавна  сам сидів за шкільною партою,  зараз вони усі  – досвідчені воїни. За час своєї діяльності «Характерники» відвідали  не одну школу, збираючи повні зали уважних школярів. Пройшовши пекло війни, хлопці розповідають про фронтове життя, звитяги, своїх побратимів . Вони переконані: всі ті драматичні, а часом і трагічні події пережили не намарно, а заради вільної України.

Після приєднання до «Руху Вільна доля», «Характерники» значно розширили свою діяльність. Разом з представниками «Антикорупційної правозахисної Ради» беруть участь у спільних заходах,  до яких долучаються правоохоронці.  Головна мета таких заходів – забезпечення громадського порядку, виявлення та фіксація адміністративних правопорушень та злочинів.  Також, наша організація проводить військово-спортивні вишколи, семінари, наукові лекції,  спрямовані на пропаганду здорового способу життя.

Пліч-о-пліч з волонтерським корпусом «Вільної долі» ми активно підтримуємо військових у зоні АТО. За два роки  надали допомогу  сотням воїнів, доставляючи в зону конфлікту: каски, бронежилети та продукти харчування.

Не залишили наодинці з війною і мирних мешканців сходу. Щодня, ризикуючи власним життям, волонтери доставляли до кожної оселі теплі речі, засоби гігієни та багато іншого. Волонтерський досвід двох організацій сприяє  налагодженню усебічної підтримки українців Донбасу.

Окрім матеріальної, ми також надаємо психологічну та юридичну допомогу всім охочим. Наразі гуманітарна місія «Вільної долі»  та «Характерників» тривають у містах та містечках  прифронтової зони Донбасу. Зокрема, в Луганській області працюють 22 волонтери та дві групи доставки (водій і експедитор) до населених пунктів. У Донецькій області працює 47 волонтерів і три групи доставки(водій та експедитор)­ до населених пунктів.

Свою місію здійснюємо без посередників, наші волонтери доставляють усі речі «from hand to hand».  Головним критерієм нашої роботи  є довіра та повага. За цей час ми  змогли її здобути  від людей, які зустрілися з війною віч-на-віч

Наш Рух – це організація, що здатна взяти відповідальність за сьогодення України. Ми не підтримуємо жодну політичну силу. Ми ті, хто пройшов вогонь та воду. Ми молоді та завзяті, ми –«Характерники».

Всеукраїнський рух «Характерники» готовий до співпраці з державними органами влади, зокрема адміністрацією Президента та депутатським корпусом. Ми готові підписати спільний меморандум про співпрацю з усіма, хто поділяє ідеї Майдану та стоїть на державницьких позиціях. В межах Всеукраїнського об’єднання «Рух Вільна доля», ми розглянемо будь-які пропозиції, щодо взаємодії з представниками законодавчої  і виконавчої гілок . Зокрема, в гуманітарній, антикорупційній та інформаційних  сферах.

 

 

 

Голова Всеукраїнського обєднання рух  «Цивільний Корпус Характерники»

Олег Зангієв.