У Верховній Раді України зареєстрований законопроект № 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної», згідно з яким «володіння державною мовою та її використання посадовими і службовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування є однією з обов’язкових умов для зайняття відповідних посад. Проект закону був внесений Миколою Княжицьким і ще більше 70 народними обранцями.

В законі зазначено перелік осіб, які мають вільно володіти державною мовою. До них відносяться: чиновники, депутати, держслужбовці, дипломати, військовослужбовці, адвокати, нотаріуси, медики, педагоги, і співробітники державних і комунальних установ.

За порушення вимог закону щодо застосування державної мови в сфері освіти, науки, культури, книговидання, електронних інформаційних систем, інформації для загального ознайомлення, публічних заходів, технічної та проектної документації, реклами, охорони здоров’я, юридичних послуг, спорту, телекомунікацій і поштового зв’язку, транспорту передбачено накладення штрафу на посадових осіб від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на сьогодні від 3400 грн до 5100 грн).

Також проект закону передбачає введення посади омбудсмена з української мови, який буде займатися питаннями мовної політики.

Треба відзначити, що на перших роках становлення сучасної української державності питання національного захисту не здавалось таким актуальним, тому ми так багато втратили і отримали важкі наслідки, які відчуваємо останні три роки на сході країни та в Криму.

Країни Прибалтики пішли з самого початку іншим шляхом – шляхом, що передбачає насамперед застосування заходів, які передбачають захист своє власної культури, мови, традиції тощо. Бо все це є в основі національної самоідентифікації народу загалом і окремого його представника зокрема. Проблеми в етнонаціональній сфері завжди породжують дуже серйозні проблеми в національній безпеці країни і можуть провокувати процеси її розпаду. Тому нам нічого не залишається в теперішніх складних умовах крім захищатись у всіх сферах нашого національного життя щоб зберегтись як держава, як народ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *